Muzikos prekių parduotuvė „Thelonious“

Thelonius Monk - Mūsų parduotuvės globėjas
Thelonious:
Darbo laikas:


Join NoBusiness on facebook
NoBusiness Records

„Sax mafija“ - saksofonininkų kvartetas iš Rusijos

Saksofoninė mafija

„Sax mafija“ - pirmasis saksofonininkų kolektyvas, susikūręs posovietinėje erdvėje. 2002-aisiais susibūręs kvartetas yra surengęs pasirodymus Maskvoje, Tiumenėje, Vologdoje, Sankt Peterburge, Berlyne, Hamburge, Diuseldorfe, Niumberge, Drezdene ir kituose Rusijos bei Vokietijos miestuose.

Koncerto nuotraukos

Kvartetas groja daugiau kaip tuzinu - nuo boso iki soprano - saksofonų ir keturiais bosiniais klarnetais. Pirmas koncertas buvo surengtas Maskvoje. „Viskas prasidėjo tada, kai Nikolajus Rubanovas įsigijo bosinį saksofoną, - pasakojo „Sax mafija“ narys Sergejus Letovas. - Ir mes nusprendėme suburti kvartetą“. Jis buvo pavadintas „Saksofonine mafija“, sutrumpintai - „Sax mafija“.

Kitaip nei Sicilijos ar Niujorko mafija, saksofinininkų kvarteto nariai kilę iš skirtingų vietų: Letovas yra maskvietis, Rubanovas iš Sankt Peterburgo, Eduardas Sivkovas kilęs iš Vologdos, Jurijus Jaremčukas - Lvovo gyventojas. Pirmas kolektyvo koncertas paliko gerus įspūdžius. Kiekvienas muzikantas grojo keletu instrumentų, todėl scena buvo jais nukrauta. Visos dešimt atliktų kompozicijų pasižymėjo ryškiai akcentuotu ritmu. Kvarteto muzikantai yra individualybės, turi savitą stilių. Be „Sax mafijos“, Rubanovas groja grupėje „Aukcyon“, o kiti trys muzikantai - orkestre „Moscow Art Orchestra“.

Lietuvos žinios 2004 m. Kovo 26 d.

„Sax mafija“ Vilniuje - unikalus džiazo muzikantų projektas

Mindaugas PELECKIS

Balandžio 8 dieną 19 val. Vilniuje, Rusų dramos teatre, įvyks unikalus koncertas - klausytojams savo kūrybą pristatys žymus Rusijos džiazo saksofonininkų kvartetas „Sax-Mafija“

Visi 4 grupės „Sax-Mafia“ nariai - Sergejus Letovas, Eduardas Sivkovas, Nikolajus Rubanovas ir Jurijus Jeremčiukas - žinomi džiazo ir alternatyviosios muzikos pasaulyje.

Visi „Sax-Mafia“ nariai, išskyrus N.Rubanovą, yra daug koncertavę su žymiuoju „Moscow art orchestra“. Šiame 12 žmonių kolektyve daugelis muzikantų nėra maskviečiai. Tarp jų - gerai žinomi lietuvių džiazo atlikėjai Vytautas Labutis, Vladimiras Tarasovas, Vytautas Pilibavičius, Skirmantas Sasnauskas.

Muzikantai Vilniuje gros visų rušių - soprano, baritono, boso, alto ir tenoro - saksofonais, taip pat pačių sukonstruotu klarnetu ir bosiniu klametu. Jų kompozicijos - nenuspėjamos, sukuriančios nepaprastai pakylėtą nuotaiką.

„Laisvalaikis“, 2004 m. Kovo 25 d.