Muzikos prekių parduotuvė „Thelonious“

Thelonius Monk - Mūsų parduotuvės globėjas
Thelonious:
Darbo laikas:


Join NoBusiness on facebook
NoBusiness Records

Lietuvoje – ekscentriškasis „Zvuki MU“

Rugpjūčio 19 d. Vilniuje, Rusų dramos teatre, bus galima pamatyti garsios Rusijos grupės „Zvuki MU“ lyderio Piotro Mamonovo monospektaklį „Šokoladinis Puškinas“ („Šokoladnyj Puškin“}.

Jurgita Kviliūnaitė

Šokiruoja žiūrovus

Tai, ką daro P .Mamonovas daugelis muzikos kritikų vargiai įspraudžia į nustatytus rėmus. Dar būdamas grupės ''Zvuki MU'' lyderiu scenoje jis ne tik dainuodavo - tai buvo kažkas panašaus į magišką teatrą. P .Mamonovas vaidina ne tik scenoje -jis yra nusifilmavęs tokiose garsiose rusų juostose kaip „Adata“, „Taksi-bliuzas“, „Ana Karamazof“.
„Šokoladinis Puškinas“ jau ketvirtasis Stanislavskio teatre pastatytas spektaklis. Prieš tai sukurti „Plikas brunetas“, „Ar yra gyvybė Marse?“ ir „Pulkininkui niekas nerašo“.
„Šokoladiniame Puškine“ žiūrovus šokiruoja į daugybę asmenybių persikūnijęs P.Mamonovas. Jis - ir vienišius, ieškantis meilės tuščiame ir šaltame pasaulyje, ir beprotis poetas, besistengiantis sukurti šedevrą, ir amžinai skubantis, ramybę praradęs verslininkas. Spektaklyje jis dainuoja „a capella“, stengdamasis perrėkti senos plokštelės įrašą tenorą, brauko stryku elektrinę gitarą ir monotonišku balsu skaito eiles. P. Mamonovo pasirinktas „Šokoladinio Puškino“ muzikinis fonas - triphopas „Herbaliser“, DJ Crash, „Starseeds“ atliekama muzika.

„Šokoladinis Puškinas“ - koncerto nuotraukos

P. Mamonovas atsiskyrėlis

Aktorius ir dainininkas aš tuonerius metus gyvena kaime netoli Maskvos kartu su žmona Olga, ji yra ir jo vadybininkė. „Ten mažai žmonių, vadinasi, daug tylos. O kažkur tyloje ir gyvena muzika“, - sako P. Mamonovas. Kartą per mėnesį atlikėjas važiuoja į Maskvą ir Stanislavskio teatre suvaidina vieną spektaklį. Per jo spektaklius pilnos salės žiūrovų.
Kalbama, kad pastaruoju metu 57 metų P. Mamonovas dažnai sirguliuoja, tad nebekoncertuoja, bendruose projektuose irgi nedalyvauja.
Kalbėdamas apie savo kūrybą P. Mamonovas kuklinasi: „Viską, ką gera padarlau, davė Dievas. Mano nuopelnas, kad visa tai išsaugojau, nepardaviau, stengiausi atsargiai, kiek leido mano menkos jėgos, perduoti jums“, - sako P. Mamonovas. Lietuvoje, Vilniaus rusų dramos teatre, vyksiantis P. Mamonovo pasirodymas turėtų būti išskirtinis reginys, nors ir neprilygs Lietuvoje gerai žinomos grupės „Zvuki MU“ koncertams daugiau nei prieš 10 metų, kai aktorius ir dainininkas į sceną išeidavo kas antrą dantį nusidažęs juodai ir griūdavo ant scenos taškydas seiles, tarsi ištiktas epilepsijos priepuolio.

Pareikalavo kokybės

Lietuviai gali džiaugtis, kad šį spektaklį pamatys greičiau nei latviai ir estai.
Į Estiją dalyvauti tarptautiniame festivalyje Taline P. Mamonovas vyks po viešnagės Lietuvoje (Vilniuje ketina praleisti 3 dienas - aut. past.), o Latvijoje organizatoriai atsisakė minties vasarą rengti palyginti nepigiai kainuojantį P. Mamonovo pasirodymą. Beje, Lietuvoje P. Mamonovas viešės trečią kartą, pastarąjį kartą mūsų šalyje svečiavosi prieš 8 metus, tada jis dalyvavo tarptautiniame teatro festivalyje „Life“. Vienas pagrindinių aktoriaus reikalavirnų organizatoriams - salėje turi būti įrengta itin kokybiška garso ir šviesos aparatūra. Be žmonos, kartu su kritikų „muzikos Dostojevskiu“ vadinamu aktoriumi atvyksta garso ir šviesos specialistai.

Pažiurėti koncerto nuotraukos