Muzikos prekių parduotuvė „Thelonious“

Thelonius Monk - Mūsų parduotuvės globėjas
Thelonious:
Darbo laikas:


Join NoBusiness on facebook
NoBusiness Records

Joe McPhee - "Trio X"

JAV ambasada pristato:

Kovo 27 dieną Vilniuje, Kongresų Rumai įvyks vieno įtakingiausių šių laikų džiazo muzikantų Joe McPhee pasirodymas. Scenoje jis pasirodys kartu su savo grupė “Trio X“.
Grupės sudėtis:

Joe McPhee – trimitas, saksofonai
Dominic Duval – kontrabosas
Jay Rosen – mušamieji

Joe McPhee Lietuvoje

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Joe McPhee taip pat yra ir kompozitorius, improvizavimo meistras, teoretikas, grojantis įvairiais muzikos instrumentais. Savo muzikinės karjeros metu, bendraudamas su tokiomis muzikos įrašų kompanijomis kaip CIMP, Okkadisk, Music & Arts, Victo, Leo records, šis muzikantas įrašė ir išleido apie 60 darbų.
1969 metais Joe McPhee įkūrė muzikos įrašų leidybą “Cadence Jazz Records“.
1970 metais Šveicarijoje dėl leidybos jo įrašų buvo įkūrta muzikos kompaniją “Hat Hut“. Dabar ši leidybinė firma laikoma tarp pačių autoritetingiausių džiazo ir avangardines muzikos pasaulyje.
Su Joe McPhee yra dirbęs beveik visas džiazo muzikos atlikėjų žvaigždynas – Frank Lowe, Butch Morris, Jimmy Giuffre, Andre Jaume, Karl Berger, Pauline Oliveros, Peter Kowald, William Parker, Peter Brotzmann, Mats Gustaffson, Ken Vandermark, Matthew Shipp...
Pasak “All Music Guide“ leidimo, “savo daugiau nei 30 metų trunkančia karjera Joe McPhee įrodė, jog improvizacinėje muzikoje emocijos ir teoriniai pagrindai gali puikiai dėrėti.“
Platesnė informacija : www.allmusic.com / www.joemcphee.com
90-ųjų pabaigoje Joe McPhee susirado pora bendraminčių - improvizatorių ir pradėjo kartu su jais dirbti. Tie bendraminčiai – tai pasaulinio džiazo atstovai Dominic Duval ir Jay Rosen. “Trio X“ pasivadinę muzikantai įrašė šešias kompaktines plokšteles.


“Nuo 90-ųjų pradžios bosistas Dominic Duval aktyviai dalyvauja Niujorko free jazz muzikos sceniniame gyvenime. Be jokios abejonės, jis yra geidžiamiausias free jazz stiliaus bosistas įrašų studijose pasaulyje” (All Music Guide)
Jay Rosen – jauniausias trio atlikėjas. Todėl naryste šiame trio gali būti geriausias šio muzikanto įvertinimas.
Šio trumpo turo ( Roma, Budapeštas, Paryžius, Amsterdamas, Vilnius ) neremia nei verslo rykliai, nei žiniasklaida. Šio turo rėmėjai – mūsų meilė muzikai.
Joe McPhee / pressa /
“Vienas labiausia stebinančių ir drąsių kompozitorių / instrumentalistų muzikoje.“
~“The Penguin Guide to Jazz on CD”
-------------------------------------------------------
“Turbūt geriausias saksofonistas / kornetistas džiazo istorijoje” ~“Cadence“ Magazine

Joe McPhee ir Dominic Duval groja Vilniuje
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
“Puikus trijų dienų pasaulinės klasikos kūrinių festivalio variantas atsirado tada, kai trečiasis kasmetinis festivalis Edgefest`99 atleido stabdžius... Kiekvienas kūrinys buvo savaip originalus. Tačiau ankščiau šios nuostabios muzikos iškilo Trio X – saksofonisto / trimitininko Joe McPhee grupė.... rapsodinė.... iškalbinga... subtili, nors ir galinga... neįtikėtinas lyriškumas.”
~John Ephland, DownBeat, 2/00
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
McPhee – free jazz novatorius nuo pat 60-ųjų vidurio, grojantis įvairiais pučiamaisiais – išvystė ir įtvirtino savo koncepciją... išprovokuoti neplanuotus atradimus planuotos improvizacijos pagalba.”
~“Jazziz, “ 9/98 straipsnis apie 150 muzikantų, kurie savo novatoriškumo ir įtakos dėka, pakeitė džiazą per paskutinius 15 metų “
Ypatingai rekomenduočiau ... Pirmasis pono McPhee ilgesnis užsilaikymas Niujorko klube dar labiau paryškino jo išskirtinumą.
~“ The New York Times “ 8/98
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tarptautinį pripažinimą turinti šveicarų muzikos kompanija HatART pradėjo įrašinėti Joe muziką; kai tik išgirsite jo nuostabų tenorą, suprasite kodėl .” Stebuklingasis ekspresionizmas... Jo intonacijos – vienos gražiausių planetoje, net ir tada, kai išeina iš už džiazo rėmų “. “ Praėjo jau 30 metų, kai Joe McPhee įsiveržė į sceną 70-aisiais. Jo mistinis avangardinio saksofono skambesio populiarumas iki šiol lieka vienu didžiausių scenos stebuklų.“
~”Time Out New York”, 8/98, 2/99

Pažiurėti koncerto nuotraukos